Velikost textu:   A    A    A

Seniorské sportovní olympijské hry 2014 mají své vítěze.

Několik desítek účastníků, a to jak sportovců, tak diváků a organizátorů, se sešlo 16. června 2014 v Prachaticích.
V areálu Domova seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích proběhly Seniorské sportovní olympijské hry 2014. Několik desítek účastníků, a to jak sportovců, tak diváků a organizátorů, se sešlo 16. června 2014 v Prachaticích. Zástupci klubů, svazů z IMG_4984.jpgPrachatic, Českých Budějovic, Cehnic, Strakonic, Volyně a dalších míst jižních Čech se utkali v disciplínách, jako byl slalom, hod míčem na koš, kuželky, skládání puzzle, chůze nordic walking, hod kroužků na cíl,…
Senzační senioři z Cehnic získali první místo, na druhém místě skončili nováčci Svaz postižených civilizačními chorobami ze Strakonic a třetí místo patřilo domácím senzačním seniorům ze Seniorské občanské společnosti Prachatice. Výborná byla i další družstva. Soutěžilo 14 přítomných čtyřčlenných družstev.
Velké poděkování patří Zdeně Hrůzové, Karlu Hrůzovi, senzačním organizátorům z řad seniorů i studentů. Vedoucí Jiří Gabriel Kučera z Dobrovolnického centra Prachatice získal dobrovolníky ze spolupracující školy - ze SPgŠ a VOŠS Prachatice, zapojili se i příznivci Klubu SenSen Prachatice.
Město Prachatice připravilo společně s domovem seniorů v místnosti Vzdělávacího centra smyslové aktivizace setkání vedoucích klubů SenSen a zástupců Konta bariéry z Prahy – s Dagmar Kuncovou a Janou Svobodovou, s předsedou Jihočeské krajské Rady seniorů Václavem Minaříkem a dalšími hosty. Při setkání se hovořilo o aktivizaci a sportovních aktivitách seniorů, o setkávání, přenosu informací, sdílení dobré praxe, či mezigeneračním setkání. Účastníkům byla nabídnuta exkurze po domově a nově upravené zahradě. IMG_7537.jpg
Starosta města Martin Malý byl po celou dobu účasten a společně s předsedou Jihočeské krajské Rady seniorů České Budějovice Václav Minařík předávali medaile, diplomy, děkovací koláče.
Zdence Hrůzové bylo veřejně poděkováno kytičkou za vzornou přípravu a průběh celé akce.
Akce se uskutečnila za podpory Jihočeské krajské Rady seniorů a Města Prachatice.

IMG_4963.jpg


Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.

PŘISPĚJTE I VY DO PROJEKTU NÁRODNÍ KRONIKA

Přispějte ZDE

Naši blogeři

Linky pomoci
 
112 – TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ
158 – POLICIE
155 – ZÁCHRANNÁ SLUŽBA
150 – HASIČI
 
800 200 00 – LINKA SENIORŮ