Velikost textu:   A    A    A

Poradní sbor zdravotně postižených a senzačních seniorů

Poradní sbor v ICM diskutoval o lavičkách, feťácích, kontejnerech, psech, úklidu města.
Poradní sbor v ICM diskutoval o lavičkách, feťácích, kontejnerech, psech, úklidu města.
Před prázdninami se naposledy sešel Poradní sbor zdravotně postižených a senzačních seniorů vedení Města Prachatice, tentokrát v Informačním centru pro mládež Prachatice, Zlatá stezka 145, Prachatice, jehož zřizovatelem je o. p. s. KreBul Prachatice, (kde řada z přítomných ještě nebyla) a po úvodní exkurzy po zařízení, které připravili ředitel Zdeněk Krejsa a vedoucí ICM Jiří Gabriel Kučera, se diskutovalo na (a myslím nejen pro seniory a zdravotně postižené) ožehavých a aktuálních témat, jako jsou psí exkrementy (které sice nedělají na území města lidé, ale jejich psi, za které nesou odpovědnost), počet laviček a výše laviček ve městě (navrhnuta byla místa u Prioru, v parcích), nedostupnosti zubních lékařů, důchodech, bariérovosti určitých lokali, o lokalitách bez zeleně, parkování. Velkým tématem se stal prostor ve Štěpánčině parku, kde řada přítomných upozorňuje na „individua“, která se pohybují v tomto prostoru a jsou „nebezpečná“ dalším mladým lidem, dětem, ale i seniorům. U každé připomínky byla navržena řešení z pohledu přítomných (a bylo jasně vysvětleno, že něco lze udělat hned, něco promyslet, něco dát do strategie, něco domluvit a spojit se s majiteli, kompetentními k řešení a podobně).
V září na jednom z posledních jednání v tomto složení (uvidíme, zda i další vedení města bude mít zájem o toto seskupení zástupců organizací a společností seniorů a zdravotně postižených) bude provedena kontrola nejen tohoto zápisu, ale i celého čtyřletého období.
Následovala pozvání na akce jednotlivých přítomných a byl nabídnut Prázdninový pas, ve kterém řada zástupců seniorů a zdravotně postižených má také své akce, přítomní také získali krom informací letáky z dTestu a samolepky s možností zamítnutí vhazování reklamních letáků do osobní schránky.
Své náměty, nápady, připomínky pište na adresu: hana.rabenhauptova@mupt.cz

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.

PŘISPĚJTE I VY DO PROJEKTU NÁRODNÍ KRONIKA

Přispějte ZDE

Naši blogeři

Linky pomoci
 
112 – TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ
158 – POLICIE
155 – ZÁCHRANNÁ SLUŽBA
150 – HASIČI
 
800 200 00 – LINKA SENIORŮ