Velikost textu:   A    A    A

SOUTĚŽ ZAPARKUJEM. KORÁLKY ŠTĚSTÍ PRO NEZISKOVKY.

Město Prachatice ve spolupráci s OS PORTUS Prachatice připravilo zábavné odpoledne na počátku Měsíce (října) pro neziskový sektor v Prachaticích.
Jednalo se o soutěže zástupců organizací a institucí působících v sociálních službách, zdravotnictví a doprovodných službách (včetně všech seniorských, Klubu SenSen).
Zahájení proběhlo v parku Hospice sv. J. N. Neumanna v Prachaticích. Přes 30 účastníků bylo rozděleno na dvě družstva a po úvodním vysvětlení soutěží hlavními organizátorkami z OS Portus Prachatice Ditou Šmídovou – Hejníkovou a Terezou Ksandlovou, po označení a vypuštění na stanoviště bylo dáno jasné pravidlo, že nejde o rychlost, ale zábavu a poznání (sebe sama, druhých, prostoru a místa konání aktivit).
První úkol bylo setkat se s co nejvíce lidmi, oslovit je a zeptat se jich na oblíbenou barvu (pochopitelně vysvětlit, co otázka znamená, proč lidičky oslovujeme na ulici)-podařilo se barvu u prachatických občanů, ale i turistů (mluvících německy) zjistit 182 odpovědí a nejoblíbenější barvou bylo zelená, modrá, hnědá a žlutá. Druhý úkol bylo společné stavění věže za pomoci provázku a gumičky, poté Kimova hra (zapamatování si co nejvíce předmětu schovaných pod dekou a na 20 vteřin odkrytých).
Závěr akce proběhl již uvnitř prostor úřadu, kde u jednoho stolu mokrou technikou plstění byly vyrobeny korálky (mokré koule), které po navléknutí tvoři korálky štěstí pro všechny zúčastněné.
Děkujeme za vzornou přípravu i organizaci akce OS Portus Prachatice a Městu Prachatice.
Vítězům byla nabídnuta další společná aktivita, tentokrát ve vodě.

Foto v galerii

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.

PŘISPĚJTE I VY DO PROJEKTU NÁRODNÍ KRONIKA

Přispějte ZDE

Naši blogeři

Linky pomoci
 
112 – TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ
158 – POLICIE
155 – ZÁCHRANNÁ SLUŽBA
150 – HASIČI
 
800 200 00 – LINKA SENIORŮ