Velikost textu:   A    A    A

Jednej rychle, zachraň život.

Přednáška s MUDr. Zdeňkem Touškem, primářemKardiologického centra, Nemocnice České Budějovice. 13 x v roce 2013.
Zdravé město Prachatice se připravuje a realizuje program Zdraví 21, aktivity vedoucí z komunitního plánování Zdravotního plánu města Prachatice, aktivity 13 x v roce 2013. Tzn. přednášky, semináře a vzdělávání v rámci svého zdraví.
Jedna z dalších aktivit - přednáška JEDNEJ RYCHLE, ZACHRAŇ ŽIVOT, proběhla na prachatické radnici za účasti primáře Kardiologického centra v Českých Budějovicích MUDr. Zdeňka Touška a organizace Klubu SENSEN, Základní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami Prachatice, Nadace Konta BARIÉRY a Zdravého města Prachatice a účasti několika desítek občanů.
Kampaň Jednej rychle, zachraň život, je součástí mezinárodní iniciativy STENT FOR LIVE. MUDr. Toušek všechny přítomné zcela konkrétně informoval jak rozpoznat příznaky srdečního infarktu, jak jednat rychle - volat záchrannou zdravotnickou službu (155, v ostatních státech Evropy 112), jaké je zajištění potřebné léčby, vše o srdci a prevenci.
Součástí přednášky byla i ukázka práce Městské policie a vybavení vozidel přístrojem defibrilátorem (přístroj používaný při poruchách srdcového rytmu, součást kardioresuscitace) a praktická ukázka ředitele Městské policie Prachatice Ing. Iva Novotného.
Všichni přítomní obdrželi katalog poskytovatelů služeb a informační leták INFARKT NEČEKÁ.
Koho zajímá tato problematika více, nalezněte si na našich webových stránkách www.prachatice.cz na pravé straně termín: Městské vysílání a pod tímto heslem vysílán:  Březen 2013/3 a tam: o Náš host - primář českobudějovické kardiologie MUDr. František Toušek ZDE

Hana Rabenhauptová
kancelář starosty
referent pro samosprávu a komunitní plánování

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.

PŘISPĚJTE I VY DO PROJEKTU NÁRODNÍ KRONIKA

Přispějte ZDE

Naši blogeři

Linky pomoci
 
112 – TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ
158 – POLICIE
155 – ZÁCHRANNÁ SLUŽBA
150 – HASIČI
 
800 200 00 – LINKA SENIORŮ